Екосистема Mi

Сьогодні в рядах партнерів Xiaomi налічується понад 200 різноманітних компаній і стартапів. Перерахувати кожен з них практично неможливо, тому пропонуємо познайомитися з найбільшими і значущими на сьогодні.

Xiaomi – це компанія, яка всього за якихось 10 років з невеликого амбітного стартапу по розробці софта для смартфонів розрослася до неймовірних розмірів і зараз випускає на ринок тисячі і тисячі продуктів в самих різних напрямках і брендом №1 в деяких країнах. Такого розмаху компанія змогла досягти завдяки тому, що співпрацює з різними брендами, а не намагається охопити всі сфери тільки своїми силами.

MIUI firmware

Всупереч розхожій думці, Xiaomi починалася не з смартфонів, а саме з софта – з користувальницької оболонки MIUI, яка розроблялася ще на основі Android 2.2. І так як своїх пристроїв, на яких можна було б «обкатати» новий інтерфейс, у компанії на той час не було, першопрохідцем став Nexus One від Google.

Чому саме «MIUI»? До частини «UI» питань не виникає – це абревіатура «User Interface», тобто призначений для користувача інтерфейс. А що тоді означає «MI»? У компанії це букво-сполучення перекладається двома способами: як «Mobile Internet» ( «Мобільний Інтернет») і як «Mission Impossible» ( «Місія нездійсненна»). Хоча, судячи з подальшого розвитку компанії, mission ще й як possible.

Якщо 10 років тому, в команді розробників MIUI налічувалося всього три людини, то сьогодні в підрозділі MIUI Global тисячі фахівців, яким ми зобов’язані зручною для користувача оболонкою з її стабільними оновленнями і нововведеннями. Згодом у багатьох країнах світу з’явилися локальні спільноти, які надають підтримку в поширенні, роботі та тестуванні ПО Xiaomi. І в Україні – MI Community Ukraine.

Продукція Xiaomi

Екосистема Xiaomi

Компанія Xiaomi складається з сотень суббрендов і стартапів. Але дещо в виробництві компанія залишила за собою. Дві основні категорії продуктів, які випускаються безпосередньо Xiaomi – це смартфони і ноутбуки.

Власне, смартфон і був першим пристроєм Xiaomi. Після успіху MIUI, тоді ще зовсім скромна китайська компанія вирішила випустити свій мобільний телефон, на якому можна буде розкрити потенціал власного користувальницького інтерфейсу MIUI. Першим пристроєм став Xiaomi Mi 1, випущений в 2011 році, який також був відомий, як Xiaomi Phone. Надалі лінійка Mi з кожним роком поповнюється все більшою кількістю моделей. Лінійка смартфонів Xiaomi сьогодні – це флагманські серії Mi і Mi Note, Mi A (недорогі пристрої з «чистим» Android) і цікава серія Mi Mix, в якій компанія дозволяє собі поекспериментувати над форм-фактором.

Так, в лінійці Mix з’явився смартфон-слайдер (Mi Mix 3) і наробив багато шуму Mi Mix Alpha з топовими характеристиками, та екраном майже на весь гаджет.

В 2016 році в рядах компанії з’явилися ноутбуки. Серед лептопів Xiaomi є 4 основні лінійки: Mi Notebook Air, Mi Notebook 15 Lite, Mi Notebook 15 Pro і геймерські ноутбуки Mi Notebook Gaming.

Ktc UA
Звичайно, одними лише смартфонами і ноутбуками бренд Xiaomi не обмежується. Компанія продовжує розвивати напрямок телевізорів Mi TV і смарт-приставок Mi Box, навушників, та до того ж ринок планшетів, які сьогодні переживають спад, Xiaomi не має наміру залишати.

Бренд Redmi

Бренд Xiaomi - Redmi

Довгий час серія Redmi була в рядах Xiaomi. Смартфони Xiaomi Redmi відрізнялися простими або середніми характеристиками і доступним цінником. В принципі, після відділення Redmi в самостійний бренд мало що змінилося в концепції, але розширився асортимент.

Крім бюджетних смартфонів (лінійка Redmi і Redmi А) у суббренда Xiaomi є і просунута серія пристроїв, яку вважають привабливою більш вимогливі користувачі – Redmi Note.

З 2019 року асортимент компанії поповнилося телевізорами Redmi, а також ноутбуками RedmiBook. Лептопи Redmi хоч і поступаються за характеристиками ноутбукам Xiaomi, зате більш доступні за ціною, завдяки чому і були популярними в багатьох країнах. Бюджетні TWS-навушники Redmi AirDots, що з’явилися на ринку, стали справжнім бестселером.

Бренд POCO (Pocophone)

Бренд Xiaomi - POCO

Назва суббренда POCO – це абревіатура слогана, який відображає концепцію компанії – «Play Often Creates Overjoy». Смартфон Pocophone F1 вийшов у світ в 2018 викликав справжній фурор серед шанувальників Xiaomi (і не тільки). Пристрій пропонувало флагманські характеристики і, як це властиво бренду з Піднебесної, привабливий цінник. За півтора наступні роки ніяких новин від суббренда не надходило, через що багато хто подумав, що Xiaomi згортає «лавочку». А вже в січня 2020 стало відомо, що Xiaomi відпускає Poco у вільне плавання, тобто виділяє його в окремий бренд. Так що дуже ймовірно, що в найближчому майбутньому представлять послідовника F1. І, може бути, навіть не одного.

Бренд MiJia

Бренд Xiaomi - Mijia

Сьогодні суббренд MiJia – це практично маленький Xiaomi. Адже легше сказати, що MiJia не випускає, ніж перерахувати всі продукти, вироблені компанією.

Незважаючи на великий охоплення, основним напрямком MiJia є екосистема «розумного» будинку. Причому це стосується не тільки всіляких датчиків і пристроїв, які об’єднуються в єдину систему, але і смарт-техніки ( «розумні» електрочайники та мультиварка, наприклад). І пристрої для будинку цим не обмежуються. Так, під лейблом MiJia можна знайти дверні смарт-замки, кондиціонер, пилосос для боротьби з пиловим кліщем, фумігатор, настільні лампи, термоси, викрутку з набором біт, фен, електробритви, «розумні» зубні щітки і ще безліч корисних девайсів, які роблять наше життя краще і комфортніше.

Бренд Yeelight

Бренд Xiaomi - Yeelight

Стартап Yeelight приєднався до лав партнерів Xiaomi в 2015 році. У його завдання входить виробництво приладів освітлення – від звичайних і «розумних» лампочок до повноцінних світильників, світлодіодних стрічок, регуляторів. З інших продуктів, що не відносяться до основного напряму компанії, в асортименті Yeelight також можна зустріти лампу від комах і навіть «розумну» колонку з голосовим асистентом.

Бренд Huami / Amazfit

Бренд Xiaomi - Amazfit

Компанія Huami була заснована в 2013 році, і в її завдання входить розробка переносної електроніки – смарт-годинників і фітнес-трекерів. Шлях суббренда починався з легендарного фітнес-браслета Mi Band, який свого часу викликав справжній фурор серед гаджетів, що носяться. Трохи пізніше компанія взялася і за смарт-годинник. З моменту заснування Huami помітно змужніла, а її модельний ряд настільки розширився, що компанія вирішила вивести лінійку пристроїв Amazfit в самостійний бренд. Сьогодні в рядах Amazfit можна зустріти різноманітні і, найголовніше, конкурентні гаджети різної спрямованості, дизайну і бюджету.

Примітно, що Huami розробляє не тільки самі пристрої, але і софт, який забезпечує комфортну взаємодію і аналізує отримані біометричні дані про користувача. Але і цим послужний список її не закінчується. Деякі моделі спортивних кросівок, бігові доріжки і навіть бездротові «розумні» навушники для сну – це теж надбання Huami.

Завантажити додаток Amazfit


Rozetka UA

Бренд ZMi

Бренд Xiaomi - zmi

Під брендом ZMi, одного з перших стартапів, що отримали фінансування від Xiaomi, випускаються портативні батареї (Power Bank), бездротові зарядки і кабелі для смартфонів, ноутбуків та іншої техніки. Крім того ZMi випускає Power Bank також під своїм ім’ям. Ємність батареї Power Bank від 5000 mAh до 20000 mAh.
Price UA

Бренд 1MORE

1MORE була невеликою і маловідомою компанією, яка випускала навушники і портативну акустику. У всякому разі, до тих пір, поки Xiaomi не розгледіла в ній потенціал і не взяла стартап під своє «крило». Першим успіхом цього тандему можна назвати лінійку навушників Piston, яка свого часу, так само як і Mi Band, підірвала ринок. Звичайно, вони не могли позмагатися за якістю з більш маститими виробниками акустики, але в своєму ціновому сегменті були дуже і дуже конкурентними.

Згодом компанія вийшла далеко за межі бюджетного сегмента і сьогодні в її рядах можна знайти круті по звуку і ціною портативні колонки і навушники – від провідних до сучасних TWS.

Бренд 70mai

Компанія 70mai в свою чергу охоплює категорію товарів для авто. Модельний ряд 70mai складається з дитячих автокрісел (до речі, виробництвом автокрісел для Xiaomi також займається бренд QBORN), відеореєстраторів, GPS-модулів, автомобільних компресорів та паркувальних систем.