Про MIUI

Оболонка MIUI (вимовляється як «Мі-Ю-Ай») — прошивка для смартфонів і планшетів від китайського розробника Xiaomi на базі і основі відкритого коду операційної системи Android починаючи від версії 2.2.x до версії 10. Назва оболонки MIUI походить від двох абравіатур: MI і UI, де UI розшифровується як «User Interface» (Користувацький інтерфейс), а MI як «Mobile Internet», або «Mission Impossible».  Першим смартфоном Xiaomi з вбудованою прошивкою MIUI був Xiaomi Mi 1.

Інтерфейс прошивки MIUI дуже зручний для використання, його особливість в тому що він забезпечує швидкий доступ до будь-яких функцій меню смартфона.

Зверху знаходиться панель статусу, на якому знаходяться іконки сповіщень, стан мобільної мережі, заряд акумулятора, годинник, тощо. Також, якщо зробити свайп зверху вниз, то можна отримати доступ до панелі сповіщень і деяких піктограм центра керування. Якщо ще раз зробити свайп то можна отримати доступ до центру керування на якому знаходяться піктограми: WiFi, Bluetooth, блокування смартфона, ліхтарика, тощо. У центрі знаходиться головний екран, на якому розміщенні основні програми інтерфейса MIUI. Наприклад: папки, віджети і багато інших додатків за бажанням користувача. В темі «Класика» іконки програм виконані у єдиному квадратному стилі. На головній сторінці робочого столу за замовчуванням знаходиться віджет годинника з погодою і віджет пошуку Google. Внизу знаходиться док-бар, на якому за замовчуванням є чотири основні програми (Телефон, Повідомлення, Mi Браузер та Камера).

Робочий стіл має два режими: «Звичайний» на манер робочого столу з IOS, на якому всі програми знаходяться на робочому столі, і «Меню програм» на манер чистого Android, в якому всі програми приховані в меню програм, яке відкривається проведенням пальцем знизу вверх по робочому столу, а на робочому столі знаходяться вибрані користувачем програми. Крім цього в меню програм додатки поділені на категорії, які можна редагувати, або додавати свої.  Також в налаштуваннях робочого столу можна змінювати розмір іконок робочого столу.

MIUI має два види навігації: кнопки і жести.

Кнопки навігації є стандартними для всіх пристроїв, які працюють на ОС Android. Трикутник, який являє собою кнопкою «назад», круг, який є кнопкою «додому», при тривалому натисненні цієї кнопки відкривається або пошук Google, або з відповідною анімацією відкривається віртуальний помічник Google Assistant, квадратик відповідає за відкриття меню запущених програм, а подвійне натиснення по квадратику виконує функцію перемикання між останніми програмами.

Жести MIUI схожі на ті, що використовуються в IOS і Android 10. Свайп з нижньої частини екрану виконує функцію «додому», свайп з нижньої частини екрану і при тривалу притримувнні відкриває меню запущених програм, свайп з лівої або правої частини екрану виконує функцію «назад», свайп з лівої або правої частини екрану і при тривалому притримувнні виконує функцію перемикання між програмами (в останніх бета-версіях MIUI ця функція виконується при змаху вліво чи вправо по навігаційній лінії).

Чим відрізняються різні версії MIUI

Смартфони Xiaomi мають безліч варіантів оновлень: Global Stable, Global Beta і т.д. Подібне різноманіття може заплутати Вас та викликати багато запитань.
Ця стаття призначена, щоб розвіяти всі ваші сумніви та пояснити в чому відмінність між різними версіями MIUI.

Діаграма версій MIUI

 

Чим відрізняються різні версії MIUI
З діаграми ви можете отримати загальне уявлення про різні версії MIUI, які доступні для вашого пристрою. Більш детальні відмінності між ними ви можете побачити в таблиці нижче:
Чим відрізняються різні версії MIUI

China Beta: Прошивка призначена для Китаю. Відповідно має лише Китайську та Англійську мови. Ця прошивка одна з найперших отримує оновлення MIUI та нові функції. Має попередньо встановлений ROOT, але вимагає розблокування Bootloader. Має всі Mi-сервіси, включаючи Онлайн-музику, Асистента, Mi-Pay тощо. Але не має попередньо встановлених додатків Google.

China Stable: Це стабільна версія, яка попередньо встановлена на пристрої, придбані в Китаї. Ця прошивка також не містить Gapps, але має всі служби Mi, а також отримує оновлюється достатньо часто.

Global Beta: це одна з нацпопулярніших прошивок (я особисто використовую її). Вона має попередньо встановлені додатки Google, оновлюється щотижня, отримує нові функції швидше, ніж Global Stable, але трохи пізніше ніж China Beta. Має Mi Cloud для резервного копіювання ваших даних та регіональні особливості.

Global Stable: На сьогоднішній день найбільш стабільна прошивка для міжнародних користувачів. Має всі необхідні додатки та менший ризик помилок, ніж інші. Проте найновіші функції на ній можуть з’являтись не так швидко, як на попередніх прошивках. Якщо ви шукаєте стабільну прошивку, та не хочете оновлюватись щодня, то Global stable є найбільш надійним варінтом.

Примітка. Також існує China Alpha, доступна лише для деяких пристроїв, вона оновлюється швидше, ніж китайська бета-версія, але має набагато більше помилок.

Стабільна (Global Stable)

Стабільна версія поділяється на: китайську, європейську, міжнародну, індонезійську, російську та індійську версії. Стабільна прошивка зазвичай випускається раз в 1-2 місяці. Є найстабільнішою серед усіх версій. Всі смартфони, які випущені з 1 серпня на європейській, міжнародній, російській та індійській версії прошивки мають вбудовані сервіси Google, такі як телефон, повідомлення та контакти, замість таких самих сервісів MIUI.

Китайська (China Stable)
Китайська (CN) має найбільше функцій. Це пов’язано з тим, що вона випускається лише під китайський ринок, тому й багато функцій із щотижневої пізніше з’являються в стабільній. Також в китайській прошивці немає Google сервісів.

Європейська
Європейська (EU) версія відрізняється тим, що вона має мінімум вбудованих програм, і має сервіси Google. Деякі функції з китайської версії може й не отримувати. Є вбудованої в країнах, які знаходяться на території Європейського Союзу, в тому й числі ця версія встановлюється на апарати, які продаються в Україні (хоча офіційно Україна не входить в ЄС).

Міжнародна
Міжнародна (MI) практично нічим не відрізняється від європейської версії прошивки. Єдине що нові версії прошивок виходять в різний час. Встановлюється на апаратах всіх тих регіонів, які не входять до інших.

Індонезійська
Індонезійська (ID) версія прошивки відрізняється від міжнародної тим, що там замість Google Контактів, Телефону та Повідомлень встановлені аналоги від Xiaomi, тому багато людей, яким не сподобалася заміна деяких сервісів MIUI сервісами Google прошиваються на цю версію. Є вбудованою на ринку Індонезії.

Російська
Російська (RU) версія прошивки відрізняється від всіх тим, що має вбудовані російські сервіси (такі як Яндекс). Також в цій прошивці присутній магазин програм Xiaomi GetApps. Є вбудованою на апаратах, які випускаються на території Росії. Оновлення приходять трохи пізніше в порівнянні з іншими версіями прошивок.

Індійська
Індійська (IN) версія прошивки відрізняється тим, що має багато функцій, які є в китайській версії, тільки локалізовані під ринок Індії (карусель шпалер, зміна шрифтів, тощо). Так само присутній магазин програм від Xiaomi GetApps. Встановлюється на апаратах, які продаються на території Індії.

Локалізовані прошивки
Деякі розробники роблять свої прошивки на базі MIUI. Найчастіше вони за основу беруть китайську стабільну (China Stable) та щотижневу (China Beta) версії прошивки. В цих прошивках вони роблять повний переклад інтерфейсу, видаляють китайські сервіси MIUI та роблять повну оптимізацію системи. Також інколи вони можуть додавати свої зміни в прошивку. В локалізованих прошивках відсутній пункт «Оновлення системних програм», тому системні програми оновлюються тільки з випуском нової прошивки. Більшість прошивок оновлюються вручну (оновлення через TWRP), але деякі прошивки можуть отримувати оновлення по повітрю.

Одними з найкращих локалізованих прошивок являються:

Як ідентифікувати версію MIUI

Якщо необхідно ідентифікувати конкретну прошивку, то кожна версія MIUI має свій унікальний код.

Для Бета прошивок: 7.12.1, де перша 7 – остання цифра поточного року, 12 – місяць випуску, 1 – дата випуску
Для стабільних прошивок: 11.0.x.x., де 11 – версія MIUI, 2 – ревізія прошивки, а x.x. – версія прошивки.
Також зверніть увагу на символи, що стоять після цифр:

9.0.2.0.NCAMIEI,
де N – версія Android (Nougat – 7.x.x)
CA – ця прошивка для Мі 6
MI – це міжнародна прошивка
EI – код версії MIUI

Прошивки для Recovery та Fastboot

Прошивка для Recovery: Ця прошивка використовується для оновлення пристрою прямо з додатку Оновлення, вона також може бути встановлена через TWRP Recovery. Розмір варіюється від 700 Мб до 3,5 Гб, залежно від вашого телефону. Такі прошивки – це Zip-файл (закінчується на .zip) Це повні прошивки, і їх можна завантажити тут Виберіть свій пристрій, а потім виберіть серед стабільних прошивок та прошивок для розробників ту, яка вам необхідна, і Почніть завантажувати її. Потім оновіть прошивку за допомогою додатку «Оновлення»: натисніть на 3 крапки у верхній частині додатку. Оберіть «Оновити пакет». Знайдіть прошивку (перед цим перейменуйте прошивку в update.zip) і все – процес пішов.

Чим відрізняються різні версії MIUI

 

Приклад: це Recovery-прошивка для Redmi Note 4. Де ви можете побачити, що 7.7.13 – це версія прошивки, Global  – означає, що це глобальна бета-версія, а останні 2 цифри 7.0 кажуть, що це прошивка на базі Android 7.0

Прошивка Fastboot: перш за все призначена для відновлення смартфону з неробочого стану, або для переходу між різними версіями прошивок (з Китайської на Глобальну і т.д.). Ці прошивки мають формат .tgz, який необхідно розархівувати, а потім прошити за допомогою MI Flash Tool
Чим відрізняються різні версії MIUI

Приклад: тут Mido в посиланні – це кодове ім’я Redmi Note 4, де 7.7.6 – це Бета-версія прошивки. Слово Global означає, що це Глобальна прошивка, а 7.0 – це версія Android. Формат файлу .tgz означає, що це прошивка для Fastboot

Часті запитання:
1. Як типи прошивок розміщують на сайті Xiaomi Info Blog?
Всі теми, та прошивки, розміщені на Mi Community – це глобальні прошивки, тобто Global Stable і Global Beta.
2. З якими прошивками продаються пристрої в Україні?
Пристрої, що продаються в Україні офіційно, поставляються тільки з Global Stable прошивкою.
3. Я знаю що є також прошивки Xiaomi.EU, MIUI.su, MiuiPRO – чи вони офіційні?
Ні, не офіційні. Вони не підтримуються Xiaomi.
4. Я хочу перейти до Стабільної версії з бета-версії чи навпаки. Як це зробити?
Ви можете скористатись методом Fastboot